Papatyam Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Trabzon'un kupası gasp edildi!
Konu Başlıkları: Trabzon'un kupası gasp edildi!
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 November 2013, 09:20   Mesaj No:2

umut

Papatyam Editörü
Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 1242
Üyelik T.: 19 February 2008
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Trabzon'un kupası gasp edildi!

“LİGİN MEŞRU OLDUĞUNA İNANMIYORUM”

‘2010-2011 sezonunun haklı davasının en büyük savunucuları taraftarlar’ diyen Hatayoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Trabzonspor’un siyasileri, bakanları, eski başkanları, yöneticileri ve sanatçıları haklı davamızda yeterince tepki göstermemiştir. Şuan samimiyetini ortaya koyan Trabzonspor taraftarlarıdır. Bu işin takipçileri on binleri aşan eylemleri yapan gerçek anlamdaki Trabzonspor taraftarlarıdır ve böyle devam edecektir. Bundan sonra yapacağımız eylemde katılım kesinlikle 100 bin kişiyi bulacaktır. Bunun yeri ve zamanlamasını da kendi aramızda tartışarak belirleyeceğiz.

Biz sadece federasyonda değil Taksim’i istiyoruz, ama Taksim’i devlet büyüklerimiz uygun görmüyor. Hatta Kadıköy’de dahi eylemi yapabileceğimizi kendilerine bildirdik. Bize Kadıköy’ü versinler biz de Kadıköy’de tepkimizi gösterelim. Bu bir meydan okuma değildir. Biz Kadıköy’de 100 bin kişi oluruz. Bizim için sorun değil. Bize her yer Trabzon. Kadıköy’de de 100 binler ile protestomuzu yaparız. Biliyorsunuz Fenerbahçe 3 bin kişi ile bir miting yaptı. Bu az sayıdaki katılım, Fenerbahçe taraftarının dahi bu şike sürecinin boşa olmadığına inandığının kanıtıdır. Bu önemli bir olaydır. Fenerbahçe’nin başkanı, yöneticisi, sanatçıları, teknik direktörü ve futbolcularına kadar katıldığı bir eylemdi. Bizim eylemlerimizde Trabzonspor’un yöneticileri ve başkanı mitinglere destek olmamışlardır. 2010-2011 sezonundan bu zamana kadar gelen Lig’in asla meşru olduğuna inanmıyorum. Çünkü suç işleyenler hala bu Lig’de mücadele ediyor.”

“TÜRK FUTBOLU AHLAKSIZ BİR YAPIDA”

Alaattin Hatayoğlu, Trabzonspor’un 2 haftada 2 penaltısının verilmediğini ifade ederek, “Bugün lider olan takım Fenerbahçe’nin maç kazanması için gayret gösteriliyor. Rakiplere rahatlıkla penaltı pozisyonları çalınabiliyor. Fenerbahçe hiç olmayan bir faul pozisyonunda 3. golünü atıp maç kazanabiliyor. Bunlar hala Türk futbolunun ahlaksız bir yapıda devam ettiğini gösteriyor. Hakemlerin talimatla maçlara çıktığı, yönettiği maçlardan belli oluyor. Trabzonspor 46 haftadır penaltı kullanamadı. Örnek olarak geçen haftalarda oynanan Yusuf Erdoğan’ın Elazığ maçındaki pozisyonu yüzde yüz penaltı olduğunu bütün spor yazarları söylüyor.

Hatta Lig TV’nin Almanya’dan ithal ettiği yabancı emekli hakem de pozisyonun penaltı olduğunu söyledi. Geçen hafta 3-2 yenildiğimiz Kasımpaşa maçında elle düzeltilip atılan bir gol ve bizim yüzde yüz verilmeyen bir penaltımız var. Tersi olsa Trabzonspor 3-2 galip gelecekti. Ben Türk futbolunun ahlaki bir yapıda devam ettiğine asla inanmıyorum. Adaletsizlik hat safhada, özellikle Trabzonspor ve diğer Anadolu takımlarına yapılan haksızlıklar var. Aziz Yıldırım çeteden yargılandı. Bu benim ithamım değil, mahkemelerin iddiaları. Aziz Yıldırım’ın yanında Mecnun Otyakmaz da çeteden yargılandı. Kendisi zaten Fenerbahçeli, bunu herkes bilir. Ben spordaki futbol çetesinin görevine devam ettiğini görüyorum. Buna bir dur diyen de yok” diye konuştu.

“HAKEMLERE İNANCIMIZ YOK”

Avrupa Kupaları’nda 11 maçtır yenilmediklerini hatırlatan Alaattin Hatayoğlu, “Legia Varşova maçında berabere kalsak da yenilmezlik unvanımız devam edecek ve Galatasaray’ın 12 maçlık Avrupa Kupaları’nda yenilmeme rekorunu yakalamış olacağız. Avrupa’da oynadığımız maçları adaletli bir şekilde oyuyoruz, kazanıyoruz ya da kaybediyoruz. 11 maçtır kaybetmedik. Bu bizim için gurur verici bir olay. Ne yazık ki, Türkiye’de hakemler nedeniyle maç kazanamıyoruz. Kaybettiğimiz maçları hakemler yüzünden kaybediyoruz.

Türkiye’de adaletsizlik hakemler eli ile devam ediyor. Trabzonspor maçların adaletli yönetildiği Avrupa’da grup lideri, ama adaletsizliğin hüküm sürdüğü ülkemizde, 72 puanla şampiyon olmuş takımların bulunduğu ligimizde, 82 puan almamıza rağmen şampiyonluk kupamız verilmedi. Türkiye’de futbolu idare edenler, Spor Bakanı eğer samimiyseler yurt dışından hakem ithal etsinler. Yabancı teknik direktör ithal ediliyor, futbolcular ithal ediliyor, o da yetmiyor yabancı spor yorumcuları getiriliyor. Biz Trabzonspor olarak, UEFA ve FIFA’nın onayladığı hakemlerin maçlarımızı yönetmesini isteriz. Ligimizdeki hakemlere kesinlikle inancımız yok” şeklinde konuştu.