Papatyam Forum - Tekil Mesaj gösterimi - DUDUKTAN KALBE...
Konu Başlıkları: DUDUKTAN KALBE...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09 May 2008, 16:50   Mesaj No:3

gozdem

Papatyam Paylaşımcı Üyesi
Durumu:gozdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 809
Üyelik T.: 29 March 2006
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Ynt: DUDUKTAN KALBE...

gözlerin.baktığında bana içimi yakan gözlerin.şu gökyüzü kadar mavi ve şu gelip giden zaman kadar değerli aslında.ve bir o kadar ölümü andıran.

ben hep gözlerinde kaldım.hep gözlerinde unuttum yaşamak için nefes almanın gerekli olduğunu.içimi titreten sesini unuttum kimi zaman,bakarken gözlerine.ve kulaklarım çınladığında bir gece anladım aslında her şeyin sen olduğunu.sabahtı,akşamdı,geceydi..hiç fark etmedi.gözlerindi karşımda.gözlerindi büyük büyük harflerle yazdığım gönlüme.ve içimi kanatan her seferinde.

sen gözlerini kapatırdın ben üsürdüm.ve aslında bir şairdi aklımda kalan.' üşüyorum,kapama gözlerini ' dediğinde.ve aslında şairdi bir benim derdimden anlayan.bir o şairdi benim demek istediklerimi diyebilen.ve sadece bendim aslında demek istediklerimi anlatabilen.

bir kaderin bağmsızlığıydı gönlümü yakan.ve senin eline düşüren.gözlerinin kıyısında bana kendimi kaybettiren.maviydi,yeşildi,siyahtı ya da başka bir şey.ne fark ederdi ki gözün rengi.senin olduktan sonra.baktığında bana ne renk gelirdi aklıma ne de başka bir şey.efkar basında şu dalların üstüne ve bir ağırlık çöktüğünde bütün bu şehre havanın kararması mı önemliydi sanki senin gözlerinin yanında.havanın kararması mı senin gözlerini kapatan.

ve sen miydin aslında o gözlerin sahibi.sen miydin kalbimi çalan.sen miydin beni yerden yere vuran.şu geçip giden saatler.şu geçip giden gemiler.ve arkasından el sallamaya gönül vermiş kimileri.bu şehir.her yerinde senden bir olan bu şehir.sen miydin bu şehre izini bırakan.sen miydin her bir duvarına gözlerini bırakan.ve ben miydim senin için kendini unutan.

sen olamazsın bu kalbimi acıtan.sen olamazsın o gözlerin sahibi.ben ki bunca yıldır senin için kendini yakan.ve sana ulaşacağını bilse bir mektuba posta pulu olmaya razı olan.şu giden gemilere bakarak iç geçiren.gözlerinin avlusunda uykuya dalan..

sen miydin o gözlerin sahibi.o gözlerin sahibi senin gibi mi olmalıydı.bakmayı senin gibi mi yaşamalıydı herkes.senin vicdanınla mı bakmalıydı herkes hayata.o gözler senin gördükleri mi görmeliydi.ve o gözler senin gördüklerini mi hak etmişlerdi..

yo hayır.sen olamazsın o gözlerin sahibi.

gözlerin..o güzel gözlerin bir isyan.o güzel gözlerin gerçeğin ta kendisi.bir yaşam..bir ölüm..ölümle yaşam arasında bir yer.gözlerin..