Papatyam Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Sabah Neşesi...
Konu Başlıkları: Sabah Neşesi...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 March 2006, 09:35   Mesaj No:37

nihale

Papatyam Kıdemli Üyesi
Durumu:nihale isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 543
Üyelik T.: 21 September 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Sabah Neşesi...

[size=18px]Mektup :

Oglum Mahir! Ana heyran nasilsan? Ne haldasan? Biz seni aramasah sormasah Sen bizi ne arisan ne de

sorisan Sen ne hersiz bir evlatmissan Bemirad Olmiyasan hahin kizinan gezisen dolasisan Edemisen anan

mektup yazasan Heç Allah'tan korhmisan bizi merakta birahisan Dünegin arkadasin Hüsen gelmisti

Ankara'dan Getmisem saglik haberin ondan almisam Seni belediye otobozunda görmis bir kiznan

Sözlüm diye bahsetmissen o kizda Birde yüzüg tahmissan barmagan Niye oglum sen anasiz kalmissan

sansahan evlenmaga kalhmissan? Hüsen'e dedim ki; "Hüsen! Hele birez kizi anlat" Dedi ki

" Ne anlatayim diyaza, ay parçasi bemirad"

Gülende güller açi

Agliyanda incinen mercan saçi

Bele güzel ne görülmis ne duyulmis

Hak teala öz nurundan yaratmis.

Mahir!

Niye sen hirif olmissan Böyükleren danismadan evlenmaga kahmissan Kardasindanda mi ibret

almisan? Getti bir tango kiz getirdi Ne kendisi rehet etti Ne de bizi rehet ettirdi Kiz da kiz olaydi üregim

yanmazdi Ele zaif ele zaifti ki Ayni Çirtik Eso'ya benzidi Çirpi gibi bacagi Emin aganin ayagi gibi ayagi

Çamasir tokaci gibi de elleri vardi Ne aglidi agliyasan Ne gülidi gülesen Ne konusmagimizi begenidi

Ne pisirdigimizi yeyidi Zikkimin köküni yiyeydi Herbisede kusur buludi herbiseye yeni yeni adlar tahidi

Ben deyidim babakanuç O deyidi " patlican ezmesi"" Ben deyidim lebeni O deyidi " yogurt çorbasi"

Ben deyidim hilorik asi O deyidi "eksili izmir köftesi" Yoh! carut degil farasmis Küçe degil sokahmis

Hebene degil destiymis Havuca pirçikli demah ayipmis Ben bele konusayim diye benden utanimis.

Niye kendi yaptigindan utanmidi Gün evle olidi yatahtan kahidi Benim elimden çaput

Onun elinden roman düsmidi Gezmeye gidende de en öne o düsidi. Birgün baban dükkanden geldi hanimin

kizi yerinden bile teprenmedi Baban çoh agrina getti Birahsam, alimallah saçini pirçigini

yolacahti. Ben ne sanssiz bir kariymisam anam! Kaynanalarin zalim zamaninda gelin olmisam Gelinlerin zalim

zamaninda da kaynana olmisam Kime ne etmisem ki bulmisam.

Mahir! sen sen olasan Akli basinda bir kiz alasan Ister Diyarbekir'li olsun Istersen yedi yabancidan olsun

Yeter ki helal süt emmis bir kiz olsun Istiyem ki sonradan pesman olmiyasan

Kari kismi ayakkabi degil ki sihtimi çiharasan atasan Namusumdur diyecahsan Ömrübillah çekecahsan

Mahir! biliyem eyisen hossan Herseye çabuh kizisan Kizanda da alalo gibi kabarisan

Oglum! Asebi erkegin kahri çoh olur Kahir çeken kari zor bulunur Onun için karilarin Hamuri sabirnan

yogrulmustur. Onlar hanimdir Onlar hatundur Onlar sultandir

Onlarin mekani Cennet-i ala'dir Onlar isihtir Onlar nurdur Onlar yüce Allah'in erkeklere bir lütfudur
[/size]